PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Předmluva, abstrakt a úvod v závěrečné práci

Pokud jste začínající bakaláři předpokládáme, že bakalářská práce vás teprve čeká. Pokud jste již diplomantů tak víte, jak má vypadat předmluva a také úvod. Nicméně, vždy se dá všechno vylepšit. Předmluva a rovněž úvod se píší až na samotném konci, když už máte napsáno jádro závěrečné práce (ZP), a tedy znáte konečnou strukturu a obsah jednotlivých kapitol.

Hlavní úkol předmluvy ZP 

Předmluvu si studenti mnohdy zaměňují s úvodem. Předmluva se nečísluje, ale započítává se do počtu stran a počtu znaků vaší závěrečné práce. Píše se na samostatnou stranu a jeho hlavním cílem je uvést obecné charakteristiky dané práce, okolnosti vzniku, společenský kontext a vztah práce s vnějšími faktory. Pokuste se vysvětlit všechny důvody, které vás vedly právě k výběru daného tématu, popište cíl a účel. Stručně informujte o hlavních metodách, které jste při zpracování závěrečné práce použili. Stručně, výstižně a srozumitelně načrtněte domácí a zahraniční kontext, charakterizujte stav poznání nebo praxe v dané oblasti.


Rozsah předmluvy je max. 1 strana.

 

Na samotném konci předmluvy nezapomeňte ani na poděkování všem, kteří vám poskytli pomoc a podporu při zpracování vaší závěrečné práce (školitel, konzultant, organizace, sponzoři, odborní asistenti, rodina ...).

Abstrakt ZP

Abstrakt se stejně jako předmluva a úvod umisťuje na samostatnou stranu. Následuje hned za zadáním vaší bakalářské, diplomové nebo disertační práce. Píše se ve dvou provedení, a to v českém jazyce a v cizím jazyce (obvykle v angličtině). Abstrakt se nečíslují a nezapočítává se koeficient stran práce a ani do počtu znaků.

 

Úkolem abstraktu je pomoci čtenáři rychle se seznámit s obsahem díla. Zahrnuje komprimované údaje o cílech práce, metodách, výsledcích a závěrech obsažených v diplomové práci. Text abstraktu se píše jako jeden odstavec, proto ho v žádném případě nedělte.

 

Snažte se místo dlouhých a nejasných souvětí stylizovat jednoduché věty. Uvidíte, oceníte to při překladu do anglického jazyka. Anglický text má obsahově odpovídat Slovenské textu, má být srozumitelný a jasný. Používejte obvykle jednoduché časy - minulý, přítomný; neosobní konstrukce, pasiv a autorský plurál. V anglickém textu nepoužívejte zkrácené tvary (např. NESPRÁVNĚ "it´s" SPRÁVNĚ "it is"). Při tvorbě textu doporučujeme používat jen jeden a tentýž výraz pro označení určité věci např. bakalářské práce (Bachelor Thesis) a ne několik pojmenování.

 

Psaní práce v cizím jazyce


A POZOR! NEPOUŽÍVEJTE GOOGLE TRANSLATOR!

 

Pokud si nejste jisti správnou konstrukcí vět gramatikou a stylizací, zkuste si dát abstrakt přeložit odborníkem.

Hlavní cíl a struktura úvodu ZP

Hlavním cílem úvodu je uvést čtenáře do zvolené problematiky a stručně, ale zároveň podrobněji než v předmluvě, představit práci. Zaměřte se zejména na charakteristiku současného stavu poznání dané problematiky, zdůvodněte aktuálnost a problematiku daného tématu. Uveďte kontext důležitý pro pochopení problematiky, cíle práce, hypotézy, zvolené metody a postupy řešení.

 

Nezapomeňte ani stručný obsah jednotlivých kapitol. Rovněž by v úvodu neměly chybět ani údaje o tom, jaké informační zdroje jste použili, případně uvést materiály, se kterými jste pracovali. Rozsah úvodu v bakalářské práci je max. 2 strany, při rozsáhlejších pracích (diplomky, disertačky) může být i více.

 

Pokud si stále nejste jisti strukturou, obsahem předmluvy, abstraktu a úvodu, jistotu vám zaručí dokument s názvem Metodika psaní závěrečných prací, který je zveřejněn na webové stránce každé vysoké školy či fakulty.