PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Gramatické chyby, které kazí dojem z odborné práce

Všichni to známe. Zatímco při psaní se nám zdá text jasný, čistý, srozumitelný, přesný (i když možná trochu stručný, že?), Jakmile je práce na světě, tedy na papíře, vidíme všechny její nedostatky černé na bílém. I nejvíce na nás křičí právě ty chyby, na které bychom si měli dávat pozor už na základní školy.

Samozřejmě, není to vždy otázka znalosti pravopisu. Probdělé noci při psaní, časový stres, ale i tvorba bakalářky smíchaná se sledováním nástěnky na Facebooku udělá s výsledkem své.

Zatímco je práce stále v počítači, vše se dá opravit. Dříve, než ji hodíte na USB, vymačkáme a odevzdáte na studijním oddělení, zkontrolujte ji pozorným naposledy pozorným okem. I když se to po stý jednou zdá téměř nadlidským výkonem, zkontrolujte, že vám nevinná chyba na viditelném místě neudělá ostudu. Zaměřte se zejména na pár základních bodů:

pravopisná výpomoc

Ypsilon versus měkké i, to nejsou jen vybrané slova. Vždy dbejte o to, abyste při psaní měli zapnutou základní pomůcku každého studenta, automatickou kontrolu pravopisu. Ano, používají ji překladatelé, korektoři, spisovatelé, novináři, i vaši profesoři. Napsat bez chyby mail je jedna věc, napsat tak třicet stran, zejména když se soustředíte na stylistiku, tabulky, číslování stran a čekáte zprávu na MESSENGER, je mnohem těžší.

Ani tento malý zázrak však nedokáže všechno. Kontrolujte si správně napsané i / y, ale také zdvojování (ranní rituál versus raný středověk), rozdělování slov a háčky například v Krátkém slovníku slovenského jazyka, který je dostupný i online. Možná slovenštinu používáte celý život, ale naše rodná gramatika má svá úskalí. Poraďte se tedy s odborníky.

nešťastné čárky

Psaní diplomových či bakalářských prací se neobejde bez stresujících či depresivních momentů. Tím nejčastějším je otázka čárek. Má tu být, nebo raději ne? Rozdělení souvětí na přiřazovací a podřadicí, které si pamatujeme ještě ze základní školy, je sice fajn, obsahuje však více výjimek než pravidel.

V tomto případě vám pomůže dvě věci: mnoho čtěte, zejména nudné a obsažné knihy, kam se ty souvětí vejde opravdu dost, nebo si správnost textu zkontrolujte pomocí Pravidel slovenského pravopisu. A nestresujte, pokud nepíšete práci z prostředí slovenštiny, buďte si jistý, že s čárkami má problém i mnoho vašich profesorů. A pokud se stále cítíte nejistě, jednoduše používejte krátké věty.

Velká a malá písmena

Přestože ze školních lavic jsme už vyrostli, učíme se stále. Zejména pokud právě tvoříme obsah diplomové práce a uvádíme názvy ulic, míst, vrchů v Tatrách či jména květin a stromů. Při názvech vám opět poslouží Pravidla slovenského pravopisu. Samozřejmě, aktuální. V otázce velkých a malých písmen v názvech totiž sem-tam proběhnou změny, které byste měli registrovat.

Cizí slova, názvy, jména

Latinské názvy, anglické výrazy a cizokrajně znějící jména si pečlivě ověřte. Měli byste vědět, že da Vinci se píše s malým d, ale velkým V, nebo že jménem Montgomery se píše ypsilon. Tato jména vám totiž ani kontrola pravopisu nemusí opravit správně. Pomozte si tedy Wikipedii či vyhledávačem a ověřte si psaní na ověřeném zdroji.

Mezi důležité detaily patří členy z angličtiny či francouzštiny, které se do našich prací rádi zatoulají. Dejte si na jejich používání pozor, francouzština i angličtina mají na jejich gramatické používání jasný názor.

Pokud máte při korektuře textu stále pochybnosti, svěřte ho do rukou slovenčinárce a nechte opravu chyb na ní. Za čokoládu či malou odměnu to určitě stojí.