PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Osamělost v karanténě

Tak už tu máme v běhu druhu vlnu Covid pandemie a většina lidí se opět ocitla v izolaci. Obvykle se počítá s tím, že v takových chvílích se nejosaměleji cítí lidé vyššího věku, jak se dnes populárně říká 65+. Nemohou se vídat se svými dětmi – ani ti, co žijí doma, ani ti v domovech seniorů, a vůbec nevědí, jak dlouho to může trvat. Také jsou zřejmě z celé situace kolem koronaviru mnohem víc vystrašeni.

 

 

Málo kdo však připustí, že i mladí lidé trpí v této době pocitem osamělosti. Někteří méně, jiní více. Jsou zvyklí se každodenně vídat s kamarády, spolupracovníky, profesory, a najednou je to všechno jinak. Starší člověk, který je izolován na delší dobu od svých nejbližších, se cítí opuštěně, kdežto mladí lidé se navíc zřejmě cítí nesvobodní. A to na dobrém psychickém stavu nepřidá. Dokonce ani propojení na sociálních sítích od psychického dyskomfortu nepomáhá – to měli mladí k dispozici i předtím a k tomu se ještě mohli volně stýkat. V celostátním průzkumu karantény, který provedli studenti sociologie MU v Brně, se ukázalo, že v době jarní karantény se po sociálních sítích komunikovalo skutečně více než obvykle, ale emoční a sociální osamělost mladých lidí se tím nijak nezmírnila.

V první koronavirové vlně mohli studenti do školy alespoň na konzultace, na přijímačky, složit státní zkoušku a napsat závěrečnou práci. Nyní se zdá, že i tohle bude tentokrát probíhat distančně, neboť druhá vlna covidová je daleko úpornější a nárůst nemocných je neuvěřitelný.

Snad určitou výhodu (alespoň tak se to zdá z pohledu laika a z hlediska izolovanosti) mají studenti zdravotnických a lékařských oborů – jedni pomáhají v nemocnicích dobrovolně, druzí si tam odbývají povinnou praxi – prostě jsou zapojeni s plným nasazením, takže na osamělost či na nedostatek svobody si ani nevzpomenou. A za jejich práci dík!