PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Přestup z jedné VŠ na druhou nebo změna oboru

Rozhodli jste se pro studium na vysoké škole, vybrali si konkrétní obor a postupem času zjišťujete, že to jaksi není ono?

 

Že je studium příliš náročné, že vás nebaví, nic vám nepřináší, nerozumíte přednáškám a za ostatními studenty poněkud zaostáváte? To se dá pochopit. Člověk se už v 15 letech musí rozhodnout pro povolání (studium střední školy), o němž v tomto věku vlastně téměř nic neví. A s přechodem na „vejšku“ je to skoro stejné. Najednou v prváku zjistíte, že se máte učit něco, co vás vůbec nezajímá a že vaše představa budoucího povolání je vlastně úplně jiná. Tak co teď s tím?

Nabízí se hned několik možností. Po důkladném zvážení se můžete rozhodnout pro změnu oboru na téže VŠ, anebo rovnou volit přestup na jinou vysokou školu a jiné zaměření. Anebo studium ukončit. Co tedy s tím?

Když nemáte v úmyslu změnit úplně zaměření studia, můžete přejít, v rámci fakulty nebo VŠ, na jiný obor. K tomu stačí podat žádost o tento přestup. O podrobnostech se poraďte ve studijním oddělení vaší školy.

V případě, že jste si vybrali studium na jiné vysoké škole, podejte žádost o ukončení studia na současné VŠ a na budoucí VŠ pošlete žádost o povolení přestupu. Vaši žádost může studijní oddělení zvažovat delší dobu – rozhodovat se může třeba podle svých kapacitních možností, anebo, například, na základě vašich dosavadních studijních výsledků. Pak mohou nastat dvě možnosti – žádost o přestup bude zamítnuta, anebo povolena.

V případě zamítnutí přestupu, můžete stávající studium ukončit a na druhou VŠ si podat přihlášku na další akademický rok, vykonat přijímací zkoušky a nastoupit znovu do prvního ročníku. Abyste nepřišli o status studenta, studujte zatím stávající obor, v září můžete studium ukončit a v říjnu nastoupit rovnou do nové školy. Jen si dobře spočítejte, zda se vám studium příliš neprotáhne – zdarma jsou na veřejné škole čtyři roky bakalářského studia, ukončeného bakalářskou prací a tři roky navazujícího magisterského studia.  

Jestliže je přestup na jinou vysokou školu povolen, záleží jen na škole, jestli studentovi uzná předchozí studium i se zkouškami a zařadí ho rovnou do vyššího ročníku. Každá VŠ má svoje interní pravidla, jimiž se v těchto případech řídí. Podmínky k přestupu z jiné školy většinou určuje děkan fakulty. Můžete také požádat o uznání alespoň těch předmětů, které mají školy společné: obstaráte si jejich anotace a společně se žádostí o jejich uznání je předložíte studijnímu oddělení školy k přezkoumání.