PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Studijní obor radiologická fyzika

Někdy se student rozhoduje pro obor netradiční a pak vlastně ani neví, na které škole si může začít plnit svůj sen a vystudovat to, čemu se chce věnovat po celý život. Podívejme se třeba na takovou radiologickou fyziku. Je možné nejprve studovat obor radiologický asistent a na radiologické fyzice pokračovat? Anebo z kterého bakalářského oboru je možné se tam hlásit? A když se rozhoduje středoškolák, bude ho určitě zajímat, z jakých předmětů bude dělat přijímací zkoušky – to proto, aby si správně vybral volitelné předměty na další středoškolské období. Má to být spíš fyzika a chemie, anebo fyzika a matematika?

 

Na střední škole je v tomto případě nezbytné věnovat se studiu matematiky – fyzika bez kvalitních základů matematiky se moc studovat nedá. Další studium fyziky je totiž hlavně o tom pochopit, cituji: „fyzikální význam matematického popisu fyzikálních procesů“ - a to bez dobré znalosti matematiky není možné. Proto by ji měl středoškolák preferovat.

Kde tedy konkrétně radiologickou fyziku studovat?

  • Na FJFI ČVUT v Praze lze vystudovat tento obor, který je akreditovaný jako zdravotnický. Přijímací zkoušky se dělají z matematiky.

Bakalářský obor doporučený pro následné magisterské studium radiologická fyzika (Ing.) je obor dozimetrie a aplikace ionizujícího záření. Chcete své budoucí fyzikální vzdělání využít ve prospěch nemocných? V rámci přípravy diplomové práce proniknete dostatečně do vybrané oblasti radiologické fyziky. Budete připraveni pro výzkum i klinickou činnost v  radiodiagnostice, radioterapii a nukleární medicíně.

  • Také je možné vystudovat jakýkoli fyzikální obor – například fyzikální inženýrství – a zdravotnickým pracovníkem se absolvent stane až v praxi, po absolvování několika kurzů. Postup může být tento: na MFF UK v Praze vystudovat bakalářský obor obecná fyzika, s navazujícím magisterským oborem jaderná a subjaderná fyzika. Z MFF UK však absolvent není rovnou zdravotnickým pracovníkem, ale může se k němu propracovat.