PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Obhajoba jak se patří! Zvládněte státnice levou - zadní.

"Milá kolegyně / milý kolego, řeknu vám, takovou zajímavou a inspirativní obhajobu jsem už dávno nezažil. A to jsem už na této škole považován za Matuzaléma. Blahopřeji vám, jste živým důkazem toho, že stále existuje šance vychovávat skutečných odborníků."

 

Kdo by nechtěl slyšet tato slova? Slova, která působí jako balzám na duši. Po nekonečných dnech plných stresu a obav jste to zvládli. A ne jen tak ledajaký! Ale na výbornou. Pokud vás obhajoba teprve čeká, pojďte se ni spolu s námi připravit. Excelovat se vyplatí.

 

Napsání bakalářské či diplomové práce zanechalo ve vás značné stopy. Víme, i my jsme si tím museli projít. I když jste se s vaší závěrečnou prací statečně poprali a tisknete ji svázanou pevně v rukou, boj jste ještě nevyhráli. Hora osudu na vás stále čeká.

 

Nenechávejte nic náhodě

 

Svědomitá příprava je prvním krokem k úspěšnému zvládnutí nejen obhajoby, ale i státnic. Hlavním cílem obhajoby je odprezentovat nejdůležitější body vaší bakalářské, diplomové či disertační práce. Budete mít na zhruba 15 minut souvislého vyprávění. Z tohoto důvodu si svou obhajobu klidně i několikrát za sebou vyzkoušejte v pohodlí vašeho domova.

 

Nejdříve si ji odprezentujte sami pro sebe, později si zavolejte publikum - rodiče, sourozence či kamarádů. Snažte se mluvit uvolněně ale ne monotónně. Vyvarujte se rychlému vyprávění tzv. "blábolení". Pokud budete mluvit pomaleji budete mít čas zamyslet nad tím, co chcete říct a nebudete se mýlit. Tímto způsobem se nejlépe připravíte na zkoušející komisi.

 

Pokud se ve svém projevu zaseknete, nepanikařte. I členové komise jsou jen lidé, kteří jednou byli na vašem místě a vědí, že stres má velkou moc. Nebojte se jich, pokud uvidí ve vás snahu, pomohou vám.

 

Prezentace v PowerPointu - nutnost, ale i skvělá pomůcka 

 

Prezentace v PowerPointu je součástí obhajoby vaší závěrečné práce. Měla by mít kolem 10 snímků. Počet si však určuje každá vysoká škola či univerzita individuálně. Stanovený počet se snažte dodržet. 

 

Pokud vaše vysoká škola nebo fakulta disponuje šablonou pro tvorbu powerpointové prezentace, použijte ji. Pokud se rozhodnete pro vlastní styl prezentace, nezapomeňte do ní vložit alespoň logo fakulty a použít korporátní design. Po obsahové stránce by vaše prezentace měla obsahovat úvodní snímek s názvem práce, autora a školitele. Dále následují hlavní snímky se stručným popisem řešeného problému, cílem práce, zvolenou metodikou práce a metodami zkoumání, analýzou současného stavu, výsledky práce, návrhy na doporučení, přínos práce. Poslední snímek by měla obsahovat poděkování za pozornost.


Do prezentace můžete na úplném konci zahrnout i stručný popis vašich odpovědí na otázky z posudků. Nebojte se do prezentace zakomponovat ani vhodné grafické prvky, které odlehčí dusnou atmosféru a zaujmou členů komise.

 

Pokud je součástí vaší bakalářské, diplomové či disertační práce také praktický výstup, jeho prezentaci si připravte zvlášť, nebo jej (pokud je to vhodné) zakomponujte do hlavní prezentace formou odkazu např .: na video, on-line stránku, atd.

 

Důležité je, abyste během obhajoby nečetli text z prezentace, komise přece vidí, co tam máte napsáno. Text prerozprávajte vlastními slovy a prezentaci používejte pouze jako pomocnou berličku.

 

Ještě před samotným zahájením státních zkoušek si překontrolujte funkčnost vaší powerpointové prezentace. Klidně si přineste s sebou i dvě kopie vaší prezentace. Člověk nikdy neví, možná vás ta druhá zachrání.

 

Když vás komise vyzve k obhajobě, nezapomeňte ji na začátek oslovit. Oslovte předsedy, místopředsedy a členy zkoušející komise.

 
Doplňující otázky a otázky z posudků

 

Po skončení vašeho několik minutového monologu je na řadě komise. Ta může mít na vás kromě otázek z posudků i jiné doplňující otázky, které specificky zajímají jednotlivých členů komise. V této chvíli se klidně zhluboka nadechněte a vydechněte, pomůže vám to odbourat stres. Pokud jste se však svědomitě připravovali, neměli byste mít s otázkami žádný problém.

 

Odpovídejte jen na to, na co se vás komise ptá. Omáčky nikoho nezajímají. Odpovědi na otázky z posudků byste měli mít připravené a nabifľované odpředu i odzadu. Správnou reakci na pozitivní připomínky je poděkovat. Pokud se ve vašem posudku nacházejí i negativní připomínky, ale vy s nimi nesouhlasíte, použijte vhodné argumenty.

 

Následně vás už jen čeká zodpovězení otázek ze štátnicových předmětů. Po jejich úspěšném zodpovězení se přichystejte na gratulační projevy a natěšené pózy s bakalářkou či diplomkou před fotostenou.